Dzień Czystego Powietrza w Suchej Beskidzkiej

Dzień Czystego Powietrza Sucha Beskidzka

W dniu 14 listopada 2018 r. w ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza ustanowionego w Polsce czternaście lat temu, dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego oraz uczniowie ze suskich szkół podstawowych (blisko 200 dzieci) przemaszerowali głównymi ulicami miasta.

Dzieci i młodzież z naszego miasta udowodnili w czasie akcji, że nie są im obojętne losy naszego środowiska. Najmłodsi przedstawiciele Suchej Beskidzkiej niosąc bardzo wymowne transparenty z napisami m.in.: „Nie truj dzieci – nie pal śmieci!” czy „Kochasz dzieci, nie pal śmieci!” manifestowali przeciwko spalaniu śmieci w piecach. Dodatkowo przedszkolaki rozdawały ulotki dotyczące smogu oraz niskiej emisji, co spotkało się z dużym zainteresowaniem i zadowoleniem przechodniów.

Celem tego typu akcji jest walka o czyste powietrze i uświadamianie społeczeństwu, jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska niesie palenie śmieci, a także odpadów meblowych i odpadów węglowych w piecach domowych. Dodatkowo w tym dniu przy Urzędzie Miasta w godz. 9:00 – 15:00 stacjonował Spirobus. Badania spirometryczne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy. Z badań skorzystało 65 osób.

Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów w Polsce.  Powietrze wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie. Z każdym oddechem wciągamy do płuc pół litra powietrza, więc jego czystość jest bardzo ważna.

 

[easy_image_gallery gallery=”925″]