Piknik ekologiczny i biegowa Korona Pogórza

119664195 4327619390642793 6120561957657513305 o

Piknik Ekologiczny i zawody sportowe „Biegowa Korona Pogórza” to najciekawsze wydarzenia ubiegłego tygodnia w Gromniku. Jedną z licznych atrakcji było edukacyjno-informacyjne stoisko przygotowane przez ekodoradcę. Przy stoisku czekały na dzieci liczne rebusy, kolorowanki oraz zadania o tematyce ochrony środowiska. Uczestnicy samodzielnie przygotowali piasek kinetyczny na bazie ekologicznych składników.

RAZ, DWA, TRZY… GRAMY!

Gwoździem programu była gra wielkoformatowa EKOMANIA „Czyste powietrze”. To doskonała forma nauki przez zabawę dla dzieci w każdym wieku. Takie zabawy mobilizują do aktywności fizycznej, a uczestnicy poznają podstawowe zasady ochrony środowiska, dzięki dostosowanym do wieku pytaniom oraz informacjom zawartym na planszówce.

NAGRODY NA MECIE

Na uczestników, którzy jako pierwsi ukończyli grę, czekały nagrody przygotowane przez organizatorów wydarzenia. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz słodkie upominki. Dodatkowo wśród dorosłych uczestników rozpowszechniono ulotki z serii „Uchwała antysmogowa w praktyce”.