Konkurs plastyczny – „Bądź dalEKOwzroczny”

Konkurs plastyczny pt. „Bądź DalEKOwzroczny” dla dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe w szkołach podstawowych na terenie Miasta i Gminy Niepołomice.

Celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do promocji ochrony środowiska i czystego powietrza. Aby wziąć udział wystarczyło wykonać plakat (dowolną metodą) w formie A3 i przekazać jeden reprezentujący daną świetlice do zespołu ekodoradców do dnia 31.03.2023 r.

W konkursie wzięło udział 10 świetlic Szkół Podstawowych na terenie Miasta i Gminy Niepołomice:
Świetlica Szkolna Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach, Świetlica Szkolna w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Woli Batorskiej, Zespół Szkół Szkolno-Przedszkolny w Zakrzowie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach, Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr. 3 w Niepołomicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Suchorabie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zagórzu oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Niepołomicach.

Po naradach wyłoniono trzy zwycięskie prace. Prace były ocenianie za kreatywne przedstawienie i promowanie czystego powietrza i zdrowego tryby życia, walory estetyczne oraz obecność hasztagu „EkoNce”.

Oto prace zwycięzców:

1 Miejsce: Świetlica Szkolna Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim
2 Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach
3 Miejsce: Świetlica Szkolna Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Woli Batorskiej

Wyróżnione prace wszystkich uczestników konkursu:

Gratulujemy i cieszymy się, że razem dbamy o powietrze!

Ekodoradcy Niepołomice