3. Kraków Green Film Festival za nami!

Mimo pandemii w Krakowie w dniach od 16 do 23 sierpnia odbyła się kolejna, 3. edycja Kraków Green Film Festival. To międzynarodowy festiwal filmów o tematyce ekologicznej, to święto kina i ludzi, którym nie są obojętne losy naszej planety.

„Kraina Miodu” i wiele innych!

Jak co roku, sierpniowy festiwal filmowy w Krakowie przyciąga twórców najlepszych filmów ekologicznych na świecie oraz publiczność głodną dobrego, zaangażowanego kina. Na tegoroczną edycję wydarzenia zgłoszono blisko tysiąc filmów z całego świata, a do konkursu głównego zakwalifikowano około 70 produkcji. Większość filmów miało w Krakowie polską premierę, a dla części z nich była to zarazem światowa premiera. W konkursie znalazły się też filmy, które w ciągu ostatniego roku zdobyły nagrody na największych światowych festiwalach, jak np. „Kraina Miodu” – laureat 1. nagrody na festiwalu Sundance i zdobywca nominacji do Oscara.

Liczne atrakcje!

W ramach festiwalu miłośnicy srebrnego ekranu mogli wziąć udział w darmowych pokazach w plenerowych kinach zlokalizowanych w centrum miasta. Każdy dzień festiwalu poświęcony był innej tematyce, także ochronie powietrza. W programie znalazły się także liczne wydarzenia towarzyszące, w postaci m.in. warsztatów, wystaw fotograficznych, czy festiwalu zdrowej kuchni wegetariańskiej – VEGE FIESTA.

Edukacja ekologiczna to pierwszy, najważniejszy krok w stronę zmian, które chcemy widzieć w otaczającym nas środowisku. Musimy zrozumieć, że wszystko zaczyna się od nas: od naszych działań, przyzwyczajeń, sposobu życia, wrażliwości. Poprzez takie wydarzenia jak Kraków Green Film Festival docieramy do ludzkich sumień, przemawiamy do wyobraźni.

mówi wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Urząd Marszałkowski partnerem głównym 3. Kraków Green Film Festival!

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego był partnerem głównym 3. Kraków Green Film Festival !!! To już drugi rok owocnej współpracy EkoMałopolska i Kraków Green Film Festival.

Podczas festiwalu swoje stanowisko miał także Zespół Ochrony Powietrza, na którym znaleźć można było liczne materiały edukacyjne oraz gadżety. Przedstawiciele projektu odpowiadali na pytania dotyczące uchwały antysmogowej, projektu zintegrowanego LIFE oraz wiele innych. Wszyscy chętni mogli także wziąć udział w konkursie z licznymi nagrodami.