Ekodofinansowania dla rolników

The,Farmer,Holds,A,Money,Bag,On,The,Background,Of

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne są wprowadzone uchwałą antysmogową przepisy obligujące posiadaczy starych urządzeń na paliwa stałe do ich wymiany. Uchwała antysmogowa nie dotyczy tylko i wyłącznie osób prywatnych. Także działalność gospodarcza i rolnicza, w miejscach gdzie użytkowane są urządzenia małej mocy niewymagające uzyskania pozwoleń na emisję gazów lub pyłów do powietrza, musi dostosować się do wymogów uchwały antysmogowej. Dla przypomnienia szczegółowe wymogi dotyczące uchwał możesz znaleźć tu.

Jednym z zadań wynikających wprost z Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego jest opracowanie przewodnika z zakresu finansowania dostosowania działalności rolniczej do priorytetów ochrony powietrza i ochrony klimatu. Dlatego już od grudnia w ramach współpracy z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości w comiesięcznych przeglądach ekodofinansowań przygotowywanych przez Ekodoradców dla biznesu pojawiać się będą również informacje dotyczące dostępnych dofinansowań dla branży rolniczej. Biuletyny publikowane są na stronie EkoFinansowanie.

Z Biuletynu dowiemy się o programie Agroenergia, jak i o innych dostępnych na rynku opcjach.

Przypominamy, że Ekodoradca dla biznesu to partner każdego przedsiębiorcy, który zainteresowany jest rozwojem firmy zgodnie z obowiązującymi trendami oraz przepisami prawa w zakresie ochrony środowiska. Ekodoradca to praktyczny przewodnik po meandrach proekologicznych rozwiązań oraz zasobach wiedzy i informacji w zakresie efektywności energetycznej przedsiębiorstw. Do zadań Ekodoradców należy informowanie, edukowanie oraz doradzanie.

Zapraszamy również do bezpośredniego kontaktu

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości
ul. Jasnogórska 11, 31-358 Kraków
tel.: +48 12 376 91 58
e-mail: ekodoradcy@mcp.malopolska.pl