Najlepsi ekodoradcy w Małopolsce 2017 roku

Najlepsi ekodoradcy

Z dniem 31 marca 2018 r. realizacja I fazy projektu LIFE w Małopolsce dobiegła końca. To doskonały czas na podsumowania i wyróżnienia dla naszych Ekodoradców. Wizyty w szkołach nie są im straszne, organizacja spotkań, pikników, biegów, publikacje w gazetach, rozgłośniach radiowych czy w mediach społecznościowych? To ich chleb powszedni! Wzrost świadomości społecznej w zakresie ochrony powietrza jest faktem, a Małopolska pełni rolę niekwestionowanego lidera w tym zakresie.

12 kwietnia, przy okazji kolejnych warsztatów zorganizowanych dla Ekodoradców z 55 małopolskich gmin, Pan Wojciech Kozak – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego wręczył statuetki dla trzech najbardziej wyróżniających się Ekodoradców.

Wyróżnieni ekodoradcy

Najsympatyczniejszym Ekodoradcą, który zawsze chętnie służy dobrą radą i pomocą swoim współtowarzyszom realizującym projekt LIFE został Piotr Zawała – Ekodoradca Gminy Gdów. Zdobył on największą liczbę głosów w anonimowej ankiecie Ekodoradców.

Paulina Białoń z Gminy Nowy Targ to kolejna wyróżniona osoba. Ekodoradczyni zajęła pierwsze miejsce w rankingu pod względem liczby osób, do których dotarła poprzez swoje działania. Podczas wizyt w urzędzie gminy, zorganizowanych spotkań, biegów, konkursów, prelekcji, dni otwartych, akcji sadzenia drzew i wielu, wielu innych Ekodoradczyni w 2017 roku spotkała się i udzieliła porad aż 15 289 osobom.

Trzecie wyróżnienie trafiło do Ewy Mól z Miasta Limanowa. Ekodoradczyni była wyjątkowo aktywna w mediach takich jak: prasa, radio, Internet, w tym w mediach społecznościowych. Ze swoimi audycjami radiowymi o odnawialnych źródłach energii trafiła do szerokiej rzeczy słuchaczy, a poprzez aktywne i regularne aktualizowanie stron internetowych oraz profilu „Limanowa w zdrowej atmosferze”, wiadomości w zakresie jakości powietrza i podejmowanych przez Ekodoradców działań dotarły do wielu odbiorców. Łącznie w 2017 roku ukazało się aż 95 publikacji jej autorstwa.

Efekty pracy ekodoradców

Wyróżnienie trzech najlepszych Ekodoradców było dla Województwa Małopolskiego – Beneficjenta Koordynującego projekt LIFE nie lada wyzwaniem. Wszystkich 60 Ekodoradców wykazało się niecodzienną determinacją i aktywnością w realizacji działań projektowych. To nie tylko podnoszenie świadomości społecznej, to również prawie 2000 budynków przebadanych kamerą termowizyjną, ponad 2100 kontroli domowych palenisk i 216 przygotowanych wniosków o dofinansowanie inwestycji na łączną kwotę 391,5 mln zł! Bez prężnego i skutecznego działania każdego Ekodoradcy, taki sukces nie byłby możliwy.

Przed Ekodoradcami kolejna, II faza projektu, która będzie realizowana do 31 grudnia 2019 r. Po podsumowaniu efektów pracy i osiągniętych sukcesów czas na kolejne pomysły, kreatywne działania i świeżą energię w realizowaniu naszego wspólnego celu – czystego powietrza w Małopolsce.

[easy_image_gallery gallery=”448″]