Obchody #EUGreenWeek2018 w Małopolsce

Green Week Zielony Tydzień

Zajęcia w szkołach, Eko-pikniki, warsztaty plenerowe, projekcje filmów, doświadczenia z powietrzem, zabawy, konkursy i wiele, wiele innych. Tak w Małopolsce obchodzono #EUGreenWeek2018!

Co to jest #EUGreenWeek 2018?

Green Week (ang.), czyli Zielony Tydzień, to coroczne wydarzenie organizowane przez Komisję Europejską poświęcone w całości kwestiom związanym z ochroną środowiska. To wyjątkowa okazja dla przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych, środowisk akademickich i mediów do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie ochrony środowiska. Tegoroczna edycja Green Week skupiła się wokół tematyki zielonych miast.

Wyjątkowo aktywni ekodoradcy

Ekodoradcy zatrudnieni w ramach projektu LIFE IP MAŁOPOLSKA zdecydowali się przeprowadzić zajęcia w szkołach, gdzie opowiedzieli nie tylko o sprawach związanych z jakością powietrza, ale również o swojej codziennej pracy i o tym, dlaczego zostali „specjalistami od czystego powietrza”. W wydarzeniach organizowanych przez ekodoradców wzięło udział ponad cztery tysiące młodych ludzi z całej Małopolski.

„Ratuj siebie, dbaj o ziemię!”, czyli antysmogowa kampania informacyjna gimnazjalistów

Dużo działo się niemalże w każdej gminie realizującej projekt LIFE. W Świątnikach Górnych Ekodoradczyni przeprowadziła konkurs dla gimnazjalistów, którego efektem były hasła promujące czyste powietrze i postawy pro-ekologiczne. Dzięki kreatywności młodzieży, w najbliższym sezonie grzewczym, mieszkańcy Gminy Świątniki Górne będą mieli okazję być świadkami kampanii informacyjnej, której autorami są młode osoby pochodzące z ich własnej gminy.

Green Week

 

Limanowej odbył się kolorowy pochód ulicami miasta, w którym wzięło udział kilkadziesiąt dzieciaków szkoły podstawowej. Niebieskie balony, skandowane pro-ekologiczne hasła i mnóstwo dobrej energii!

Green Week

 

W Tarnowie Ekodoradczyni nie tylko przeprowadziła lekcje w szkole podstawowej. We współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych udała się z dziećmi na spacer, podczas którego opowiadała o projekcie LIFE i działaniach podejmowanych dla czystego powietrza.

Green Week

Green Week

 

O tym, czym jest kamera termowizyjna i jak działa to skomplikowane urządzenie, opowiadał ekodoradca z Gminy Wieprz.

Green Week

 

A jak było w Wadowicach? Dzieciaki odwiedziły stacje monitorującą jakość powietrza. Mogły z bliska poznać jej działanie, a na wszystkie pytania cierpliwie odpowiadał wadowicki ekodoradca.

Green Week

 

Kolejny #EUGreenWeek już za rok!