Razem dla czystego powietrza i dobrego klimatu!

Ponad 80 osób uczestniczyło w spotkaniu warsztatowym dla małopolskich projektów LIFE, które odbyło się 31 stycznia 2023 roku w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Byli to przede wszystkim ekodoradcy z małopolskich gmin oraz powiatowi doradcy ds. klimatu i energii .

Głównym tematem spotkania, które otworzył zastępca dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Piotr Łyczko, była współpraca podczas II Małopolskich Dni dla Klimatu. Zanim jednak ekodoradcy i doradcy zasiedli przy stolikach warsztatowych, wysłuchali dwóch ciekawych prelekcji. Aleksandra Jucha z popularnej agencji mediowej przybliżyła tajniki skutecznej komunikacji w mediach społecznościowych. Marcin Popkiewicz, popularyzator nauki specjalizujący się w klimatologii, energetyce i analizach megatrendów, mówił o wspólnych przyczynach i rozwiązaniach zarówno problemu zanieczyszczeń powietrza, jak zmiany klimatycznej.

W kolejnej części spotkania pracę ekodoradcy w małopolskiej gminie przybliżyła przybliżyła Aneta Klimczak. O zadaniach realizowanych przez doradcę ds. klimatu i środowiska w powiecie mówiła Edyta Burman z Oświęcimia.

Ważny punkt wydarzenia stanowiły warsztaty. Podzieleni na grupy gminni i powiatowi eksperci ds. czystego powietrza i klimatu wypracowywali strategie współpracy zarówno w codziennych zadaniach, jak podczas II Małopolskich Dni dla Klimatu.  Kolejna edycja akcji, w której edukacja klimatyczna połączona jest do dobrą zabawą oraz sadzeniem drzew, planowana jest na kwiecień bieżącego roku.

Materiały do pobrania:

Jak budować wizerunek marki w social mediach?

Zmiany klimatu a smog