2. Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych

KV KIGFF eco pion

Zapraszamy Państwa do udziału w 2. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Ekologicznych, który odbędzie się w dniach 19-25 sierpnia 2019 r. na Bulwarach Wiślanych w Krakowie.

W ramach wydarzenia przewidziano wiele atrakcji. Każdego dnia prezentowane będą filmy o tematyce ekologicznej w trzech kinach plenerowych. W miasteczku festiwalowym odbywać się będą warsztaty, pokazy oraz wystawy. Uczestnicy imprezy będą mogli włączyć się w akcję wymiany butelek PET na wielorazowe bidony wykonane z biodegradowalnego tworzywa. Za 10 przyniesionych butelek PET otrzymać można bidon. Ponadto w namiocie ekoMałopolska odbędzie się degustacja wód mineralnych z uzdrowisk z terenu województwa małopolskiego.

https://image.freepik.com/darmowe-zdjecie/szklanka-wody-makro_53876-32234.jpg

Podczas festiwalu uczestnicy będą mogli wsiąść na energorowery, które zasilą miasteczko festiwalowe w energię elektryczną. Organizatorzy przygotowali także warsztaty dla dzieci i dorosłych w tematyce odnawialnych źródeł energii. Uczestnicy warsztatów poznają sposoby na produkcję energii bez emisji zanieczyszczeń. W 6. dniu festiwalu dzieci samodzielnie wykonają świece z wosku pszczelego.

Bieg Zielona 5

https://zielona5.pl/wp-content/uploads/2018/07/logo_zielona_piatka.png

Festiwal to nie tylko filmy i warsztaty. W ramach festiwalu odbędzie bieg pn. Zielona Piątka. Malownicza, 5-kilometrowa trasa poprowadzona bulwarami Wisły w Krakowie obok Wawelu, muzeum Manggha, a także Kładką o. Bernatka łączącej urokliwe dzielnice Krakowa: Kazimierz i Podgórze, zapewni biegaczom wiele emocji. Ambasadorem biegu jest Krzysztof Ignaczak – Mistrz Świata w siatkówce 2014.

EkoMałopolska i LIFE

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego zaprezentuje założenia nowego projektu pn. EkoMałopolska oraz projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!