#AkademiaCzystegoPowietrza2024 – zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zaprasza do udziału w 2. webinarium z cyklu #AkademiaCzystegoPowietrza2024. Eksperci z NFOŚiGW oraz Instytutu Ochrony Środowiska (IOŚ-PIB) przedstawią najważniejsze informacje dotyczące nowych zasad w programie Czyste Powietrze.

Zmiany w „Czystym Powietrzu”

W kwietniu br. wchodzą w życie nowe regulacje, które wprowadzają dodatkowe wymogi w zakresie wyboru urządzeń oraz dostępności dofinansowania w programie Czyste Powietrze.

Zaproszenie na webinar

Spotkanie online odbędzie się 25 kwietnia o godz. 10:00.

Rejestracja na wydarzenie trwa do 24 kwietnia br., do godz. 12:00 pod adresem: https://forms.office.com/e/xVwryuvD6P

Link do spotkania, po rejestracji, zostanie wysłany dzień przed webinarem, na adres mailowy podany w formularzu.

W czasie spotkania eksperci opowiedzą o obowiązkach związanych z listą zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM) – zarówno pod kątem wnioskodawców, jak i producentów, czy importerów urządzeń. Omówią także inne, istotne nowości, jak np. dostępność najwyższego poziomu dofinansowania, czy zasady prefinansowania i pełnomocnictwa w programie.

Organizatorzy przewidują możliwość zadawania pytań w trakcie spotkania (za pomocą aktywnego czatu).

***

Cykl „Akademia Czystego Powietrza” to baza praktycznej wiedzy o ogólnopolskim programie „Czyste Powietrze”. Webinary są realizowane od 2020 r. przez NFOŚiGW, we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska oraz Polskim Alarmem Smogowym.