Masz pytania o program Czyste Powietrze? Weź udział w webinarium!

Akademia Czystego Powietrza zaproszenie 11 maja 2020

Od 15 maja rządowy program Czyste Powietrze, w ramach którego można uzyskać dotację do wymiany pieca i innych działań sprzyjających oszczędności energii (termomodernizacja, wymiana stolarki), zaczyna działać na nowych, prostszych zasadach. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zaprasza w poniedziałek 11 maja b.r. na webinarium. Podczas spotkania można się dowiedzieć m.in. komu przysługuje dofinansowanie z projektu, jakie dokumenty są niezbędne i jak złożyć wniosek.

Serdecznie zachęcam do udziału w tej wirtualnej konferencji. Wydarzenie skierowano nie tylko do pracowników urzędów zajmujących się ochroną powietrza czy instalatorów, ale także osób, które myślą o inwestycjach poprawiających jakość powietrza. Dzięki uproszczeniu zasad programu Czyste Powietrze dotacje są naprawdę na wyciągniecie ręki.

podkreślił Tomasz Urynowiczwicemarszałek województwa małopolskiego

Jak wziąć udział w webinarium?

Telekonferencja z ekspertami NFOŚ rozpocznie się 11 maja o godz. 12.00. Wcześniej należy się zarejestrować pod adresem http://nfosigw.gov.pl/formularze/. Warto się pospieszyć, ilość miejsc ograniczona!

Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

Poniedziałkowe webinarium inauguruje cykl „Akademia Czystego Powietrza”. Szkolenie przeznaczono m.in. dla pracowników urzędów zajmujących się ochroną powietrza i efektywnością energetyczną, doradców energetycznych, firm remontowo-budowlanych, instalatorów kotłów i fotowoltaiki. Podczas kolejnych spotkań w Internecie zaplanowano m.in. szkolenia z nowoczesnych technik grzewczych i termomodernizacji budynków oraz obowiązujących przepisów prawnych. Poruszony zostanie także temat odnawialnych źródeł energii. Kolejne webinarium, zaplanowano na 18 maja o godz. 12:00. Wydarzenie poświęcono wymaganiom kart produktów oraz etykiet energetycznych urządzeń grzewczych i wentylacyjnych. Poruszany zostanie także temat uchwał antysmogowych w Polsce w kontekście programu „Czyste Powietrze”.

Gdzie szukać informacji?

Wirtualne szkolenia to wspólna inicjatywa Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Polskiego Alarmu Smogowego. Więcej informacji tutaj.

O nowych zasadach programu Czyste Powietrze można przeczytać na naszej stronie internetowej tutaj.