Rodzinny Rajd Rowerowy w gminie Gromnik

plakat rodzinny rajd rowerowy

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU W GMINIE GROMNIK

Gmina Gromnik aktywnie uczestniczyła w obchodach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Obchody ETZT zwieńczył Dzień bez Samochodu , który wspomaga proekologiczne idee i wpływa na ograniczenie spalin wytwarzanych przez samochody. W związku z tym w dniu 22 września 2020 r. o godzinie 17.00 mieszkańcy gminy Gromnik, na czele z Wójtem Bogdanem Staszem wyruszyli w drogę rowerami. Rowerzyści w ciągu około 40 minut pokonali trasę o długości blisko 7 km. Droga przebiegała przez miejscowości: Gromnik, Brzozowa oraz Siemiechów. W rajdzie udział wzięło ponad 30 osób, w tym dorośli oraz dzieci.

A NA MECIE

Na mecie uczestnicy otrzymali drobne nagrody przesłane przez Ministerstwo Infrastruktury oraz wodę mineralną i słodkie upominki. Następnie Wójt Gminy Gromnik podziękował uczestnikom za zaangażowanie i uczestnictwo w rajdzie.

BEZPIECZEŃSTWO JEST NAJWAŻNIEJSZE

Bezpieczny przejazd rowerzystów zapewnili funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Tarnowie, którzy rozdali uczestnikom opaski odblaskowe, wygłosili prelekcję na temat bezpieczeństwa oraz zabezpieczyli trasę.

GMINA GROMNIK ZACHĘCĄ DO AKTYWNEGO UDZIAŁU W KOLEJNYCH AKCJACH 

Relację filmową oraz fotograficzną z przebiegu wydarzenia zrealizowała telewizja internetowa pogórze24. Materiał dostępny jest na stronie https://pogorze24.pl/rodzinny-rajd-rowerowy-w-gromniku/151421/.
Mamy nadzieję, że po jej obejrzeniu mieszkańcy będą chętniej angażować się w nadchodzące wydarzenia.