Biegiem po czyste powietrze w Dobczycach!

Biegiem po czyste powietrze w Dobczycach! 

Tak właśnie nazywało się wydarzenie, którego byliśmy Współorganizatorem w niedzielę 8 lipca w Dobczycach. Organizowane w jego ramach biegi cieszyły się tak wielkim zainteresowaniem, że limit uczestników został wyczerpany przed biegiem już po dwóch dniach elektronicznych zapisów.

Biegi czystego powietrza  

Z myślą o dzieciach w każdym wieku zorganizowano trasy biegowe o różnym poziomie trudności – 100m, 200m, 300m, 400m i 600m. Pomimo upalnej pogody z biegiem dzielnie poradziło sobie blisko 170 dzieci. Dla wszystkich uczestników czekały profesjonalne numery startowe, niebieskie biegowe koszulki oraz na upragnionej mecie – piękne odlewane medale. Ponadto na zakończenie z rąk Grzegorza Lipca – Członka Zarządu Województwa Małopolskiego, wspaniałe nagrody otrzymało 31 najszybszych uczestników. Naszym najmłodszym uczestniczkom i uczestnikom wręczono użyteczny podczas wakacji sprzęt sportowy – deski do pływania, kosze czy zestawy do badmintona. Wyniki biegów są dostępne tutaj

Małopolska na rowery

To jednak nie wszystko. Na terenie Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach w tym dniu przygotowano o wiele więcej atrakcji. Jedną z nich były organizowane przez Województwo Małopolskie Rodzinne Rajdy Rowerowe, które przyciągnęły rzesze fanów dwóch kółek. Dla wszystkich rowerzystów przygotowano trasy o różnym poziomie trudności – MINI, MIDI i MAXI. Na zakończenie wśród wszystkich rozlosowano nagrodę główną, którą był rower.

Inne atrakcje

Do innych organizowanych w tym dniu wydarzeń należało Święto Flotylli Pińskiej. Towarzyszyła mu Regionalna Giełda Kolekcjonerów, wystawy i prezentacje kolekcji, wymiana, sprzedaż oraz pokaz grup rekonstrukcyjnych czy prezentacja sprzętu wojskowego.

Dziękujemy

Dziękujemy za współpracę, świetną organizację wydarzenia „Biegiem po czyste powietrze” i ogromną pracę włożoną w tę inicjatywę przez jej Organizatorów tj. Stowarzyszeniu KAT Dobczyce i Stowarzyszeniu Rozbiegane Dobczyce. Dziękujemy również za gościnę Małopolskiemu Związkowi Kolarskiemu, będącemu organizatorem Rodzinnych Rajdów Rowerowych. Pełna fotorelacja z wydarzenia jest dostępna tutaj 

Wracamy już wkrótce

Z biegami czystego powietrza wracamy po wakacjach. Natomiast ostatnim biegowym przystankiem, już  6 października, będzie Kraków.

fot. Biuro Prasowe UMWM, Paweł Stożek KAT Dobczyce

[easy_image_gallery gallery=”582″]