„Rozgrzewka z Funduszami Europejskimi” – ostatni przystanek w Starym Sączu już w tę sobotę

W najbliższą sobotę, 17 czerwca, Stary Sącz stanie się miejscem wydarzenia, które zakończy trasę „Rozgrzewki z Funduszami Europejskimi”. To niepowtarzalna okazja dla mieszkańców regionu, aby zgłębić szczegóły nowego programu „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027” i skonsultować swoje pomysły z ekspertami.

Wsparcie dla Małopolski

Wydarzenie, które odbędzie się przy Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania Opoka w Starym Sączu oferuje bezpłatne, ogólnodostępne konsultacje dla potencjalnych beneficjentów Funduszy Europejskich. Małopolska otrzymała aż 2,7 miliarda euro z Funduszy Europejskich, które będzie mogła wykorzystać w przyszłych działaniach. Takie środki otwierają nowe możliwości finansowania inwestycji w regionie oraz udzielania wsparcia przedsiębiorcom i organizacjom pozarządowym.

Promocja projektu LIFE

W Starym Sączu zaprezentują się także beneficjenci europejskiego wsparcia, którzy z sukcesem realizują unijne projekty. Podobnie jak przy okazji wcześniejszych przystanków, również tym razem nie zabraknie stoiska projektu LIFE „Małopolska w zdrowej atmosferze”.  Podczas spotkania będzie można porozmawiać z jego koordynatorami z urzędu marszałkowskiego oraz ekodoradcami Gminy Stary Sącz, którzy udzielą porad na temat dofinansowania z programu Czyste Powietrze, dopłat do wymiany kotłów i innych istotnych kwestii związanych z ochroną środowiska. To doskonała okazja, aby uzyskać informacje na temat dostępnych środków i sposobów na poprawę jakości powietrza w regionie.

Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z innowacyjnymi projektami na rzecz ochrony środowiska, zdrowia i zrównoważonego rozwoju. Ekspozycje i prezentacje zapewnią ciekawe doświadczenia dla wszystkich zainteresowanych tematyką ekologiczną.

Atrakcje dla każdego

Dopełnieniem imprezy będą konkursy, pokazy i inne widowiskowe aktywności. Nie zabraknie atrakcji dla fanów aktywności fizycznej i rozrywki. Na przygotowanych stoiskach będzie można spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, podziwiać pokazy szermierki, breakdance’u, czy łucznictwa. Każdy z odwiedzających będzie mógł znaleźć coś interesującego dla siebie i spędzić aktywnie czas w przyjemnej atmosferze. Wydarzenie zostanie uwieńczone koncertem zespołu SOKÓŁ ORCHESTRA.

Stary Sącz zakończy trasę dookoła Małopolski z Funduszami Europejskimi. Wcześniej w maju i czerwcu wydarzenie zawitało do Bochni, Proszowic, Dąbrowy Tarnowskiej, Olkusza oraz Gorlic, Myślenic, Krościenka, Miechowa i Zatora, aby budzić do działania, inspirować i zachęcać do sięgania po unijne środki.