Spotkanie dotyczące wykorzystania dronów do kontroli

IMG 1250

9 maja 2019 roku w Muzeum Armii Krajowej odbyło się spotkanie dla Ekodoradców oraz przedstawicieli Straży Miejskiej/Gminnej z województwa małopolskiego poświęcone tematyce wykorzystania dronów do kontroli.

W pierwszej części spotkania doświadczeniami związanymi z użytkowaniem bezzałogowych statków powietrznych podzielili się przedstawiciele Straży Miejskiej Miasta Katowice oraz Miasta Kraków. Mariusz Sumara ze Straży Miejskiej w Katowicach zaprezentował sposób zagospodarowania dronów przy kontrolach na przykładzie miasta Katowice, uwzględniając kontekst obowiązującej w województwie śląskim uchwały antysmogowej. Andrzej Ryś ze Straży Miejskiej w Krakowie przedstawił z kolei praktyczne aspekty dotychczasowego użycia dronów na terenie województwa małopolskiego.  

W drugiej części o działaniach związanych z ochroną powietrza w poszczególnych gminach opowiedzieli Ekodoradcy – Elżbieta Walas z gminy Bochnia, Szczepan Figura z gminy Mszana Dolna, Ewa Kamińska z gminy Miechów i Patrycja Świerad z  gminy Szczurowa. Prezentacje dotyczyły działalności Ekodoradców, stosowanych dobrych praktyk i dotychczasowych osiągnięć gmin w walce o czystsze powietrze w województwie małopolskim.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE “Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”. 

Załączniki