5. KrwioBIEG – biegiem po czyste powietrze!

Biegamy i wspieramy honorowe krwiodawstwo

Piąta edycja „KrwioBIEG-u”, odbędzie się 6 października 2018 r. w Krakowie. Organizatorem biegu jest Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Natomiast Województwo Małopolskie jest Partnerem Głównym wydarzenia. Bieg skierowany jest zarówno do profesjonalistów z branży sportowej, amatorów jak i dla każdego, komu bliskie jest propagowanie honorowego krwiodawstwa. Celem imprezy jest także zwiększenie świadomości, że tylko dzięki krwiodawcom, którzy z dobroci serca dzielą się cząstką siebie – możliwe jest codzienne ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.

O biegu

W ramach wydarzenia planowane są trzy kategorie biegowe: bieg zasadniczy (do wyboru 5 km lub 10 km), biegi dla dzieci (500 m i 1000 m) i marszobieg z kijkami nordic walking (5 km). Start i meta biegu zlokalizowane będą na terenie Bulwaru Czerwińskiego w Krakowie, w pobliżu pomnika psa Dżoka nieopodal Wawelu i Mostu Grunwaldzkiego.

Program     Zapisy na bieg     Lista uczestników

 

Biegiem po czyste powietrze!

KrwioBIEG będzie trzecią imprezą biegową w 2018 roku wchodzącą w skład biegów czystego powietrza rozgrywanych pod hasłem: „Małopolska w zdrowej atmosferze – biegiem po czyste powietrze”. Poprzednimi wydarzeniami były biegi w Zakopanem oraz w Dobczycach. Głównym założeniem KrwioBIEG-u jest organizacja biegu charytatywnego na rzecz promocji honorowego krwiodawstwa, pozyskanie funduszy na jego rozwój oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez bieganie na świeżym powietrzu.

 

Zapraszamy do zapisów!