Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2020 w Bochni

etzt tężnia (5)

Tegoroczna edycja ETZT przebiegała pod hasłem „Zeroemisyjna mobilność dla każdego” i była zachętą skierowaną do mieszkańców, aby zmienili swoje przyzwyczajenia i zaczęli korzystać z alternatywnych, ekologicznych środków transportu.

Konkurs plastyczny pn. „Ekologiczny Transport Przyszłości”

W ramach tegorocznego ETZT w Bochni, Wydział Promocji i Rozwoju Miasta zorganizował konkurs plastyczny pn. „Ekologiczny Transport Przyszłości”. Praca konkursowa powinna mieć formę ilustracji i zawierać wyobrażenia autora na temat ekologicznych form przemieszczania się ludzi w dalekiej lub niedalekiej przyszłości.

„EKOMANIA czyste powietrze” i „EKOMANIA segregacja śmieci”

W bocheńskiej Tężni solankowej odbyły się plenerowe zajęcia edukacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Dzieci poprzez gry i zabawy uczyły się jak dbać o czyste powietrze oraz prawidłowo segregować śmieci. Zajęcia pokazały, że zdobywanie wiedzy wcale nie musi być nudne, a nauka poprzez zabawę przynosi najwięcej efektów.

Plenerowa Galeria pod czystym Niebem

Na zakończenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu najmłodsi mieszkańcy Bochni mogli wziąć udział w przygotowanym przez Fundację STASIOŁY wydarzeniu pn. Plenerowa Galeria pod czystym Niebem. W ramach wydarzenia można było obejrzeć prace wykonane przez uczestników cyklu wydarzeń kulturalno-artystycznych, wziąć udział w warsztatach plastycznych, konkursach itp.