„Pechowa” Bocheńska Scena Letnia i piknik TAURON rozgrzewamy

Bocheńska Scena Letnia

W dniu 13 lipca w Parku Rodzinnym Uzbornia odbyła się pierwsza odsłona tegorocznej Bocheńskiej Sceny Letniej. Tematem przewodnim wydarzenia był pech i związane z nim przesądy.

Przed inauguracją Bocheńskiej Sceny Letniej odbył się ekologicznie rozgrzewający piknik z firmą TAURON. Od godz. 14:00 na placu przy Amfiteatrze wszyscy chętni „więksi i mniejsi” mieszkańcy Bochni i okolic mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach z nagrodami. Była wata cukrowa bez ograniczeń dla każdego, fotobudka, w której można było zrobić sobie zdjęcie w koszulce z własnoręcznie przygotowanym „nadrukiem”. Podczas gdy najmłodsi świetnie się bawili z animatorami, ich opiekunowie korzystali z porad ekspertów firmy TAURON oraz Ekodoradcy Urzędu Miasta Bochnia.

Na stoisku Ekodoradcy można było zapoznać się z najważniejszymi zapisami Uchwały antysmogowej dla Małopolski, dowiedzieć się więcej na temat dostępnych dotacji do wymiany starych kotłów węglowych czy montażu instalacji do produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

Dzieci i młodzież grając w grę planszową mogły lepiej poznać odnawialne źródła energii i usłyszeć o wielu ciekawostkach z nimi związanych. Najmłodsi poprzez książeczkę przygotowaną przez Zabierzowski Alarm Smogowy, mogli poznać czym jest smog, skąd się bierze i jak wpływa na nasze zdrowie. Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał przypinkę „Strażnik czystego powietrza”, aby przypominała że jakość powietrza, którym oddychamy zależy przede wszystkim od nas.

Punktem kulminacyjnym piątkowego wieczoru był występ iluzjonisty Piotra Szumnego, który na deskach amfiteatru zaprezentował liczne sztuczki wprawiające publiczność w zachwyt, zdumienie, a niejednokrotnie mrożące krew w żyłach.

[easy_image_gallery gallery=”597″]