Dąbrowa Tarnowska

Walka superbohatera ze smogiem

Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Walka superbohatera ze smogiem na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska”

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. „Walka superbohatera ze smogiem na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska” odbyło się 12 marca 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. W ramach konkursu wpłynęło niemal 100 prac w postaci komiksu obrazującego walkę wymyślonego superbohatera z zanieczyszczeniami powietrza w naszej gminie w trzech kategoriach wiekowych: I-III klasa szkoły podstawowej, IV-VI klasa szkoły podstawowej oraz VII klasa szkoły podstawowej wraz z klasami II i III gimnazjum. Wszystkie zostały poddane wnikliwej ocenie w trzech kryteriach (zgodność z tematyką, estetyka pracy oraz oryginalność) przez jury konkursowe w składzie: Lidia Krawczyk – Kierownik Referatu Spraw Administracyjnych i Obywatelskich, Witold Reczek – Kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych, Szymon Lichorobiec – Eko – doradca oraz Jakub Stafii – stażysta Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych.

Po podsumowaniu wyników Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski wraz z Eko – doradcą Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Szymonem Lichorobcem wręczyli dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu oraz szeregu wyróżnionych prac. Dodatkowo każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek oraz pisemne podziękowanie za udział.

Wyniki konkursu:

KATEGORIA: I-III klasa SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1 MIEJSCE: Jakub Marszałek – klasa III „d”

2 MIEJSCE: Julia Światłowska – klasa III „c”

3 MIEJSCE: Aleksandra Światłowska – klasa III „c”

Wszyscy Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Wyróżnienia:

Maksymilian Ostręga – klasa III „a”, Justyna Rokocz – klasa III „a”, Sara Grzeszczyk – klasa III „b”, Ignacy Motyka – klasa III „c”, Martyna Bochenek – klasa III „c”, Emilia Lustofin – klasa III „d”, Kamila Kmieć – klasa III „d”, Dawid Kędzior – klasa III „d” (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

Weronika Lustofin – klasa I „a”, Filip Burzec – klasa I „a”, Piotr Czapiga – klasa I „a”, Wiktoria Kopeć – klasa I „a”, Gabriela Laskowska – klasa I „a” (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)

Norbert Schab – klasa III (Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa z Niepublicznym Niepłatnym Oddziałem Przedszkolnym w Żelazówce)

Julia Wojtas – klasa II (Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej)

Gabriela Ptak – klasa III, Szymon Prząda – klasa III (Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej)

KATEGORIA: IV-VI klasa SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1 MIEJSCE: Kinga Nowak – klasa V (Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej)

2 MIEJSCE: Bartosz Sak – klasa IV „a” (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)

3 MIEJSCE: Wiktoria Mikuła – klasa IV (Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej)

Wyróżnienia:

Aleksandra Janik – klasa V „a” (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

Kamil Bąba – klasa IV „a”, Paweł Miodowski – klasa IV „a”, Mateusz Skrzek – klasa IV „a”, Tomasz Skrzyniarz – klasa IV „a” (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)

Patrycja Węc – klasa IV, Wiktoria Rokocz – klasa V (Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa z Niepublicznym Niepłatnym Oddziałem Przedszkolnym w Żelazówce)

Gabriela Kmieć – klasa V, Martyna Początek – klasa V, Konrad Wybraniec – klasa IV, Wiktor Wybraniec – klasa VI (Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej)

Emilia Panek – klasa IV (Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej)

Mariola Jeż – klasa V (Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipinach)

Natalia Banaś – klasa V, Klaudia Kogut – klasa V (Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim)

KATEGORIA: VII klasa SZKOŁY PODSTAWOWEJ, II-III klasa GIMNAZJUM

1 MIEJSCE: Angelika Kot – klasa III „c” gimnazjum (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)

2 MIEJSCE: Daria Toczek – klasa VII (Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim)

3 MIEJSCE: Magdalena Skrzyniarz – klasa III „b” – klasa III „b” gimnazjum (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)

Wyróżnienia:

Agata Forgiel – klasa II „b” gimnazjum, Kamil Wajda – klasa II „c” gimnazjum (Publiczna Szkoła Podstawowa nr  2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

Zuzanna Wajda – klasa III „b” gimnazjum, Justyna Mackiewicz – klasa III „c” gimnazjum, Agnieszka Kogut – klasa III „c” gimnazjum (Publiczna Szkoła Podstawowa nr  3 w Dąbrowie Tarnowskiej)

Kinga Wybraniec – klasa VII, Andrzej Michalczak – klasa VII (Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej)

Klaudia Sztylet – klasa VII (Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszów Wielkim)

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i wykonanie estetycznych i przemyślanych prac. Głównym celem konkursu było uwrażliwienie młodego pokolenia Dąbrowian na problemy wynikające z funkcjonowania w środowisku z zanieczyszczonym powietrzem oraz wskazanie sposobów poprawy jakości powietrza na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska, co bez wątpienia się udało.

Konkurs plastyczny został zrealizowany w ramach projektu LIFE pn.: „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze / Implementation of Air Quality Plan for Małopolska Region – Małopolska in a healthy atmosphere” LIFE IP MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021