Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii w Gorlicach

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii w Gorlicach

Wielka, żywa żarówka

W piątek (8 czerwca) na gorlickim Rynku wspólnie świętowaliśmy Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii – razem z uczniami Miejskich Zespołów Szkół utworzyliśmy ogromną (!) ekologiczną żarówkę w kolorach ETZE. W jej utworzeniu wzięło udział niemalże 500 uczniów!

Akcja wymiany żarówek

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii (EUSEW2018) to coroczna inicjatywa organizowana w czerwcu przez Komisję Europejską (Dyrekcja Generalna ds. Energii i EASME) mająca na celu promowanie wiedzy dotyczącej odnawialnych źródeł energii oraz efektywnemu wykorzystaniu energii w Europie.

W Gorlicach zorganizowaliśmy akcję wymiany używanych żarówek tradycyjnych na nowoczesne, energooszczędne żarówki LEDowe. Od godz. 11:00 do 14:00 mieszkańcy wymienili w sumie ponad 400 punktów świetlnych.

Akcja miała na celu zmniejszenie energochłonności oświetlenia w budynkach mieszkalnych oraz zachęcenie do wymiany wszystkich starych żarówek w gospodarstwach domowych.

Sieć miast progresywnych

Miasto Gorlice promuje działania proekologiczne wraz z innymi progresywnymi miastami: Mielnem, Słupskiem, Starachowicami, Wadowicami oraz Ostrowem. We wrześniu minionego roku wspólnie realizowaliśmy działania w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności.

[easy_image_gallery gallery=”500″]