Gorlice – Ekodoradca w Przedszkolu nr 8

Ekodoradca Gorlice

W dniu 13.04.2018 Ekodoradca Urzędu Miejskiego w Gorlicach – Kamila Pakuła uczestniczyła w spotkaniu z pięciolatkami z Miejskiego Przedszkola nr 8.

 Jakość powietrza, smog i Miś Noti Łanek

W ramach zajęć 16 przedszkolaków poznało zagadnienia związane z zanieczyszczeniem powietrza. Obejrzało bajkę ekologiczną pt. „Ekologiczny Dom”, którego bohaterami są rodziny Brudasińskich i Ekomalińskich. Dzieci formułowały bardzo trafne spostrzeżenia dotyczące jakości powietrza w zimie i w lecie.

Co więcej, w minionym tygodniu, przedszkole odwiedził mały pluszowy miś Noti Łanek. Jego odwiedziny odbyły się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Podróże MISIOłanków”. Ta czteroosobowa rodzinka podróżuje po całej Polsce i odwiedza przedszkola, ucząc jak żyć zdrowo i bezpiecznie. Spotkanie Ekodoradcy było podsumowaniem akcji „Podróże MISIOłanków”.

EkoBajka, czyli przygoda z Wróżką Florą

W ramach działań Programu zintegrowanego LIFE „Małopolska w zdrowej atmosferze”, powstały EkoBajki „Przygoda z wróżką Florą”, które Ekodoradczyni wręczyła wręczono każdemu przedszkolakowi. W ramach projektu LIFE powstała także „tablica smogowa” pokazująca jakość powietrza w Gorlicach. Tablica została wręczona Pani Kierownik Miejskiego Przedszkola nr 8 – Pani Marii Przetacznik i wkrótce zawiśnie w widocznym dla dzieci i ich rodziców miejscu.

Zarówno bajki „Przygoda z wróżką Florą” jak i „tablice smogowe” zostaną w najbliższym czasie dostarczone do każdego z Miejskich Zespołów Szkół (dla uczniów klas szkół podstawowych, klas 1-3) i przedszkoli na terenie Miasta Gorlice.

[easy_image_gallery gallery=”703″]