Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom z EkoBajką

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom z EkoBajką

Ekodoradca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach

W ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Ekodoradca Urzędu Miejskiego w Gorlicach – Kamila Pakuła przeczytała zaproszonym z tej okazji 21 czytelnikom z klasy pierwszej Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach EkoBajkę.

Lokalny sukces – EkoBajka

Miniksiążka Przygoda z wróżką Florą to projekt Ekodoradcy. Autorką EkoBajki jest uczennica 3 klasy gimnazjum (rok szkolny 2016/2017) Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy – Aleksandra Przybyłowicz, ilustracje wykonał Tadeusz Łuczejko — artysta–plastyk, pracownik Gorlickiego Centrum Kultury, a wydaniem zajęła się lokalna firma reklamowa. Lektura nawiązywała do niedawno obchodzonego Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Bohaterka opowieści —  wróżka Flora mieszkająca w dziurce w ścianie gorlickiego ratusza — strzeże czystego powietrza, obserwuje, czy mieszkańcy właściwie segregują odpady i czy nikt nie pali odpadów.

Było to kolejne spotkanie z cyklu „Zawodowcy w bibliotece”. Ekodoradca opowiadała uczniom, jak szanować środowisko, jak walczyć ze smogiem i przyczyniać się do poprawy jakości powietrza.

[easy_image_gallery gallery=”273″]