OZE – przedszkolaki wiedzą, że warto!

Kolejne spotkanie z Ekodoradcą w przedszkolu Gminy Czernichów.

W dniu 17 kwietnia 2018 r. Ekodoradczyni Gminy Czernichów, Pani Agnieszka Smaga, po raz kolejny odwiedziła przedszkole samorządowe w Czernichowie. Tematem prezentacji i dyskusji z najmłodszymi były odnawialne źródła energii (OZE) oraz ich znaczenie dla jakości powietrza.

Na początku spotkania Ekodoradczyni przypomniała  zagadnienia  omawiane podczas poprzedniej wizyty, czyli skąd bierze się SMOG oraz jego znaczenie dla zdrowia i życia człowieka, a także roślin i zwierząt. Kolejnym punktem była wspólna zabawa podczas której przedszkolaki przegoniły SMOG – przebijanie burych balonów symbolizujących zanieczyszczenie powietrza dostarczyło wiele emocji. W dalszej części prezentacji zostały omówione zasady działania poszczególnych odnawialnych źródeł energii. Dużym zaskoczeniem dla dzieci był fakt, że energię wiatru czy wody już kilkaset lat temu wykorzystywali nasi przodkowie. Dzieciaki brały czynny udział w dyskusji i chętnie dzieliły się swoją wiedzą na temat OZE.

W dniu 25 kwietnia 2018 r. Ekodoradczyni została zaproszona na ekologiczny marsz pod hasłem „Dbajmy o naszą planetę” który zakończy się sadzeniem drzew wokół placu zabaw przy urzędzie gminy.

[easy_image_gallery gallery=”482″]