Dni Ziemi 2019

W dniach 26 – 27 kwietnia na al. Róż w Nowej Hucie miały miejsce Krakowskie Dni Ziemi. Odpowiedzialny za organizację wydarzenia Wydział Kształtowania Środowiska zorganizował z tej okazji szereg wydarzeń promujących ekologiczny styl życia. Każdy, kto w piątek lub sobotę przyniósł na al. Róż surowce wtórne, mógł dostać w zamian sadzonki kwiatów balkonowych oraz krzewów.

Podczas Święta zaprezentowano radiowóz oraz autobus elektryczny. Można było wziąć udział w projekcji filmów poruszających problem globalnego ocieplenia i jego wpływu na nasze codzienne życie. Nie zabrakło także występów artystycznych dzieci z krakowskich szkół, przedszkoli i domów kultury.

W ramach Krakowskiej Wystawy Ekologicznej, w specjalnych namiotach zaprezentowano działania i programy ekologiczne wydziałów Urzędu Miasta Krakowa, spółek miejskich oraz organizacji, którym idea Dni Ziemi nie jest obca.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Krakowskich Doradców Energetycznych, gdzie każdy, czy to duży czy mały mógł znaleźć coś dla siebie. Na starszych czekała fachowa pomoc i porady z zakresu prowadzonych przez miasto programów dotacyjnych w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji oraz Programu termomodernizacji domów jednorodzinnych.

Dla młodszych natomiast, zgodnie z ideą, że najlepiej uczy się przez zabawę, przygotowano łamigłówki, quizy i kolorowanki o tematyce ekologicznej. Każdy, kto poświęcił chwilę swojego czasu na naukę o ochronie przyrody, mógł liczyć na atrakcyjne upominki i nagrody.

Wspaniała pogoda, która nie zawiodła organizatorów sprawiła,
że Krakowskie Dni Ziemi odwiedziło wielu krakowian, dla których dobro naszej Planety jest bardzo ważne.