Rodzinne świętowanie w Parku Jordana

IMG 20190519 163645

19 maja na terenie Parku im. Henryka Jordana miało miejsce wielkie wydarzenie pleneroweŚwięto Rodziny Krakowskiej. Na krakowian już po raz ósmy czekało mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.

4

W pięciu tematycznych strefach (zdrowia i profilaktyki, sportu i rekreacji, ekologii i zdrowego trybu życia, bezpieczeństwa oraz rodzin) na odwiedzających czekał szereg interesujących wydarzeń, prelekcji, konkursów i zabaw związanych z tematyką tegorocznej edycji „Z rodziną po zdrowie”

Na pasjonatów tańca w godzinach popołudniowych czekał parkiet taneczny, gdzie prezentowały się formacje taneczne młodzieżowych domów kultury. Po południu na krakowian czekała potańcówka przy dźwiękach Boba Jazz Band.

IMG 20190519 165140
IMG 20190519 161018

W strefie ekologii i zdrowego trybu życia swoje stoisko zorganizowali krakowscy Doradcy Energetyczni. Punkt informacyjny powstał w ramach obchodów Green Weeku, czyli Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej będącego coroczną okazją do debaty i dyskusji na temat ochrony środowiska. Głównym organizatorem wydarzenia jest Generalna Dyrekcja ds. Środowiska Komisji Europejskiej.

IMG 20190519 163645

Wszyscy chętni mogli uzyskać tam informacje o prowadzonych przez miasto programach dotacyjnych i działaniach zmierzających do poprawy jakości powietrza. Na najmłodszych uczestników pikniku czekał szereg quizów i łamigłówek poświęconych tematyce ekologicznej. Każdy, kto dzielnie wykonał zadanie, mógł liczyć na drobne upominki. Choć pogoda momentami płatała figle, chętnych do pogłębiania wiedzy z zakresu ochrony środowiska nie zabrakło.

Święto Rodziny Krakowskiej odbywa się w ramach gminnej kampanii „Kraków stawia na rodzinę!”. Celem kampanii jest promowanie wartości rodzinnych, zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny, jako wielopokoleniowej instytucji, w której każdy, także najmłodszy jej członek, zajmuje ważne miejsce. Duży nacisk kładzie się na promowanie odpowiedzialnego rodzicielstwa. Patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.