Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach

71030596 2625539414136350 5904096893893345280 o

Szkoła Podstawowa im. Jana Długosza w Piekarach we współpracy z Ekodoradcą zatrudnionym w Urzędzie Gminy Liszki zaangażowała się w Europejski Tydzień Transportu Zrównoważonego. W dniach 16-22 września wiele miast podjęło tę akcję i także Piekary włączyły się w tak ważne przedsięwzięcie.

Ekologiczny i bezpieczny transport – Akcja dzieci z Piekar

19 września 2019 dzieci przyjechały do szkoły na hulajnogach, deskorolkach, rowerach. W kamizelkach odblaskowych uczniowie okrążyli boisko szkolne, dając sygnał, że są gotowi walczyć o zdrowszą planetę Ziemię.

Kolejnym działaniem było przygotowanie happeningu na przejściu dla pieszych w centrum Piekar. Pod opieką druhów z OSP Piekary i Pana Dzielnicowego st. sierż. Tomasza Błażewicza z komisariatu Policji w Zabierzowie, dzieci zatrzymywały samochody. Każdy kierowca otrzymał ulotkę o alternatywnych środkach transportu i cukierka. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi, że przez to niebezpieczne skrzyżowanie w centrum Piekar codziennie przechodzi około 160 dzieci. Reakcja uczestników ruchu była bardzo przyjazna.

Dzielnicowy zwrócił uwagę, że pomimo godziny 9.00, natężenie ruchu jest duże, o czym świadczył korek, który co chwilę się tworzył.
W ramach akcji uczniowie zawiesili również baner o treści „Dzieci z Piekar proszą o bezpieczne przejście dla pieszych”. Miejmy nadzieję, że kierowcy będą w tym miejscu szczególnie pamiętać o zachowaniu ostrożności.