Spotkanie z mieszkańcami gminy Liszki w ramach tygodnia „green week”

20190528 130639

„Green Week” W dniu 28.05.2019r., odbyło się spotkanie z mieszkańcami🙋‍♂️🙋‍♀️ dotyczące ochrony powietrza zorganizowane przez Ekodoradcę.

Jednym z głównych tematów poruszanych, był temat wymiany starych kotłów węglowych na nowoczesne źródła ciepła, dla osób które zakwalifikowały się do wymiany pieców węglowych. 🍃 🌱 🌳

W trakcie spotkania wyświetlono prezentację, podczas której omówiono szczegółowo zasady udziału w Programie, którego celem jest poprawa jakości powietrza poprzez wymianę nisko sprawnych kotłów na paliwo stałe na nowoczesne urządzenia grzewcze – kotły kondensacyjne gazowe.

W spotkaniu wzięło udział pomiędzy 12:00-16:00 łącznie ok 80 osób, 🙋‍♂️🙋‍ w trakcie którego, zostały omówione i przekazane m.in. zapisy z wykonanych ocen energetycznych. Mieszkańcy mieli okazję indywidualnie porozmawiać z audytorem i odebrać ocenę energetyczną budynku.
Podczas spotkania rozdystrybuowano ulotki oraz zapisy uchwały antysmogowej.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Gminę Liszki projektu LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.