Kolejny dzień obchodów Green week w Limanowej zakończony sukcesem!!

Green week w Limanowej

Limanowski ekopiknik był sukcesem organizatorów i rodziców uczniów Zespołu Szkół Samorządowych nr 3.

W przepięknej aurze, pod błękitnym niebem miały miejsce spektakularne wydarzenia. Biletem wstępu do udziału w tym edukacyjnym wydarzeniu była paczka makulatury. Makulatura trafiła do nowych pojemników na segregację ufundowanych przez Urząd Miasta Limanowa.

Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w korowodzie skandując ekologiczne hasła i przemaszerowały do miejskiego parku, gdzie rozegrały się: kluczowy bieg plenerowy oraz pokaz mody z recyklingu. Ekodoradca miał przyjemność sędziować i wręczać nagrody uczestnikom biegu, w którym trzeba było się wykazać szybkością nie tylko fizyczną ale też umysłową – segregując przygotowane „odpady”. Stroje „szyte na miarę” z plastikowych nakrętek, kubków słomek i worków foliowych podbiłyby z pewnością nie tylko paryskie wybiegi mody.

Warsztaty i kącik Ekodoradcy „pod chmurką”miał sporą rzesze młodych adeptów chcących wykazać się wiedzą z zakresu ochrony powietrza. Dla nich Ekodoradca przygotował trudne pytania, rebusy i zagadki nagrodzone drobnym upominkiem. To był piękny poranek. Misja zakończona? nieeeee

[easy_image_gallery gallery=”155″]