LIFE pośród smaków Beskidu

Święto chleba i spotkanie z folklorem w Limanowej

Drugiego września w Limanowej obchodzono dwa tradycyjne już dla lokalnej społeczności święta: Święto Chleba i Letnie Spotkania z Folklorem. Nie mogło zabraknąć na nich również Ekodoradcy.

Stoisko limanowskiej ekodoradczyni, było jak zwykle oblegane przez najmłodszych. Rebusy, pytania, mega puzzle i kolorowanki to szansa na naukę przez zabawę oraz możliwość rywalizacji o drobne upominki. Całe rodziny włączyły się w zabawy uczące, że powietrze to dobro nas wszystkich, o które każdy powinien dbać. Rodzice pomagali dzieciom, a starsze rodzeństwo młodszym braciom i siostrom. Wszyscy nie tylko świetnie się bawili, ale przede wszystkim mieli możliwość nauczenia się czegoś nowego. Niejednokrotnie dorośli potrzebowali pomocy w rozwiązaniu zadań nt. ochrony powietrza. Okazało się, że nieocenioną pomoc przynieśli najmłodsi, którzy odbyli już lekcje o smogu w szkole. Wspólnie z Ekodoradcą każda chętna osoba miała możliwość dowiedzieć się między innymi: co to jest smog, jakie są źródła zanieczyszczeń powietrza i o co właściwie chodzi z uchwałą antysmogową.

Wśród folklorystycznej muzyki i tańców, obok stoisk z beskidzkimi smakołykami, stoisko LIFE przyciągało kolorem. Ochrona powietrza wygrała z pajdą chleba ze smalcem i rękodziełem.

[easy_image_gallery gallery=”101″]