Niezła sztuka dla dzieciaków, czyli Eko-spektakl w Limanowej

W Mieście Limanowa w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano spektakl teatralny dla ok. 500 przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych.

Spektakl o charakterze edukacyjnym dotyczył ochrony powietrza. Dzieci dowiedziały się między innymi czym skutkuje palenie śmieci oraz co należy robić, by dbać o jakość powietrza w swoim otoczeniu. Dzieci czynnie uczestniczyły w spektaklu poznając elementarne zasady ochrony przyrody i pracy w grupie. Obchody Dnia Ziemi to jednak nie tylko spektakl dla najmłodszych. Z tej okazji uczniowie przygotowali gazetki szkolne dot. ochrony środowiska, a nauczyciele mieli okazję wykorzystać  na lekcjach broszury udostępnione przez Ekodoradcę w zakresie jakości powietrza. Przy okazji przedstawienia teatralnego, Ekodoradczyni Miasta Limanowa przedstawiła dzieciom problem jakości powietrza oraz założenia projektu LIFE.

Spektakl zorganizowano dla uczniów:

  • Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 im.Marii Konopnickiej
  • Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki 
  • Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 im. Ks. Płk. Józefa Jońca                                                                                                                                                                                                                                       

Ekodoradczyni rozdystrybuowała ok. 500 broszur informacyjnych w zakresje jakości powietrza dla  500 uczestników wydarzenia.

By być na bieżąco z działaniami Ekodoradczyni, zapraszamy na Facebook’owy profil „Limanowa w zdrowej atmosferze”: https://www.facebook.com/limanowawzdrowejatmosferze/

[easy_image_gallery gallery=”303″]