Dzień dziecka w zdrowej atmosferze

Grafika zastępcza

Roześmiane twarze dzieci, rywalizacja sportowa i dużo dobrej zabawy. Tak w telegraficznym skrócie można podsumować Dzień dziecka w zdrowej atmosferze, który odbył się 31.05.2019 na rolkowisku w Chełmcu.

Całą zabawę zainaugurował Bernard Stawiarski – wójt gminy Chełmiec. Pierwszym punktem programu było uroczyste rozdanie nagród w konkursie „Nasz klimat”. Zwycięzcy tworzyli komiksy wskazujące jak należy dbać o czyste powietrze. W dalszej części prowadzone były konkursy ekologiczne, przeciągania liny, wyścigi z przeszkodami, kalambury, rzut do celu oraz strzały do specjalnej bramki. Dzieci mogły się wykazać także talentem plastycznym, piosenkarskim i recytatorskim. Wszyscy chętni mogli ucharakteryzować swoje twarze na ulubionych superbohaterów walczących ze smogiem, a potem zaśpiewać na scenie, lub wyrecytować ulubiony wiersz o powietrzu.

Balonowe zoo, animacje z chustą, tańce integracyjne, gigantyczne bańki mydlane i ekowarsztaty, to kolejne atrakcje, które czekały na naszych milusińskich. Prezentacja talentów i zaangażowanie wszystkich przybyłych nagrodzono ciekawymi nagrodami, które z pewnością przysłużą się do spędzania jeszcze większej ilości czasu na świeżym powietrzu.

Całe wydarzenie odbyło się w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn.: „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział we wspólnej zabawie!