Piknik ekologiczny i gminny dzień dziecka w Gminie Chełmiec

W dniu 30 maja 2018 r. w kompleksie sportowym przy szkole podstawowej w Chełmcu odbył się „Piknik ekologiczny i gminny dzień dziecka w zdrowej atmosferze”. Podczas wydarzenia najmłodsi mogli w przyjazny sposób rozwinąć swoją wiedzę w zakresie ochrony powietrza, jednocześnie dobrze się bawiąc.

Baron Smog

Program wydarzenia był bardzo szeroki. Cała impreza rozpoczęła się od rywalizacji sportowej. Dzieci i młodzież przystąpiły do gry w siatkówkę, piłkę nożną, wystartowały w biegu na 60 m oraz wzięły udział w konkurencjach zręcznościowych. Najmłodszym uczestnikom wydarzenia szczególnie przypadł do gustu edukacyjny spektakl teatralny przygotowany przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury pt. „Baron Smog”. Przedszkolaki chętnie segregowały z  „Tosią” odpady i czynnie włączyły się w przeganianie złego „Barona Smoga”.

Dla każdego coś dobrego

Zarówno dorosłym jak i dzieciom dużo frajdy sprawiło układanie puzzli gigantów. Wszystkie obrazy na kostkach nawiązywały do tematu ochrony powietrza. Podczas wydarzenia odbyły się także liczne atrakcje i konkursy dotyczące czystego powietrza przygotowane przez dziecięcych animatorów. Za udział w konkursach uczestnicy otrzymali czapki, koszulki i gadżety z hasłami zachęcającymi do troski o czyste powietrze. Największe zainteresowanie wzbudziło malowanie twarzy i balonowe smogosmoki. Zabawy z chustą animacyjną, ekokalambury, pokaz baniek mydlanych, zabawy plenerowe, malowanie eko-toreb i wiele innych atrakcji sprawiły, że zarówno młodzież preferująca aktywność fizyczną jak i osoby uzdolnione manualnie, tego dnia znalazły coś dla siebie.

Na zakończenie wydarzenia, Bernard Stawiarski – Wójt Gminy Chełmiec – wręczył dyplomy i nagrody laureatom konkursu filmowego pn. „Gmina Chełmiec w zdrowej atmosferze” oraz puchary i medale zwycięzcom rywalizacji sportowej.

[easy_image_gallery gallery=”134″]