EKOedukacja w Gminie Nawojowa

DSC01533

Głównym celem EKOedukacji jest upowszechnianie wiedzy na temat ochrony środowiska naturalnego i kształtowanie postaw proekologicznych. Idealną okazją do prowadzenia takich działań jest Światowy Dzień Środowiska.

Quiz on-line

Z okazji Światowego Dnia Środowiska Gmina Nawojowa zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych krótki test on-line. Pytania zostały przygotowane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Dzięki konkursowi, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą. Za przesłane odpowiedzi otrzymali drobne upominki.

„Komiks-ekologia na co dzień”

Dla najmłodszych Gmina Nawojowa zorganizowała konkurs plastyczno-ekologiczny. „Komiks-ekologia na co dzień”tak brzmiało hasło tegorocznego wydarzenia. Wszystkie dzieci wykonały prace z wielkim zaangażowaniem. Przesłane rysunki przedstawiały czynności związane z segregacją śmieci, oszczędzaniem wody czy energii elektrycznej. Jury konkursowe nagrodziło wszystkie prace – upominki dla uczestników wręczyli Wójt Gminy Nawojowa Stanisław Kiełbasa oraz Ekodoradca Dorota Kucharska.

Konkursy mają za zadanie zaangażowanie dzieci i młodzieży do aktywności w działaniach proekologicznych. Pamiętajmy, że dbanie o środowisko jest ważne od najmłodszych lat. To za sprawą młodego pokolenia rośnie świadomość ekologiczna wśród dorosłych mieszkańców. Dbając o środowisko troszczymy się o zdrowie nasze i przyszłych pokoleń.

Gmina Nawojowa zachęca do śledzenia strony gminy Nawojowa oraz Nawojowa w zdrowej atmosferze na Facebooku.

Konkursy zrealizowano w ramach Projektu LIFE pn.: „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.