Nowy Targ (gmina)

BIEG PO ZDROWY ODDECH

Bieg po zdrowy oddech Doliną Lepietnicy III – LIFE Open Day w Gminie Nowy Targ

Publikacja: Paulina Białoń

W sobotnie przedpołudnie  04.05.2019r. na terenie Gminy Nowy Targ w miejscowości Obidowa grupa fascynatów ruchu na świeżym powietrzu wzięła udział w wydarzeniu sportowo–rekreacyjno-rozrywkowym pt.: „BIEG PO ZDROWY ODDECH DOLINĄ LEPIETNICY III  – OBIDOWA – LIFE OPEN DAY”.

LIFE OPEN DAY 2019 jest to wydarzenie cykliczne organizowane w ramach programu LIFE, które Gmina Nowy Targ organizuje w  przepięknym  zakątku u podnóża Gorc – Doliną Lepietnicy szklakiem biegowym “Śladami Olimpijczyków” w miejscowości Obidowa.

Wydarzenie to zrealizowano w ramach projektu “Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” LIFE IP MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021 dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej.

W zawodach sportowych wzięło udział  ponad 100 sportowców – zawodowców jak i amatorów!

Wśród uczestników biorących udział w biegach mogliśmy spotkać amatorów jak i zawodowych sportowców . Jednak największą radość z rywalizacji na trasie mieli najmłodsi zawodnicy, którzy biorąc  przykład z najlepszych zawodników mocno walczyli o miejsca na podium. Bardzo liczna grupa gości przyjezdnych pokazuje nam, że Gmina Nowy Targ i miejscowość Obidowa stają się terenami znanymi i atrakcyjnymi nie tylko zimą.

Atmosfera tworzona przez zawodników i kibiców oraz organizacja zawodów w 2018 i 2017 roku spowodowała, iż zawodnicy kolejny raz chętnie przyjechali w tę okolicę co niezmiernie nas cieszy i zachęca do organizacji kolejnych z cyklu zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Bardzo dziękujemy  za wsparcie Wójtowi Gminy Nowy Targ, Firmie ZOMA-PROMO, OSP Obidowa za pomoc oraz gospodarzom.

Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia w niedługim czasie.

Poniżej zwycięzcy poszczególnych konkurencji-gratulujemy !!!!

4km  kobiet 17+

1. Iwona Kubica
2. Elżbieta Krzymińska
3. Iweta Faron

4 km mężczyzn 17+

1. Andrzej Nowak
2. Bartosz Krzymiński
3. Daniel Stachoń

8km kobiety 17+

1. Urszula Przygoda
2. Agata Czaja
3. Ewa Kamykowska

8km mężczyźni 17+

1. Witold Skupień
2. Patryk Myjak
3. Kamil Gałdyn

200 m dziewczynki rocznik 2013 i młodsze

1. Emilia Miśkowiec
2. Barbara Kulesza
3. Liliana Kulesza

200 m chłopcy rocznik 2013 i młodsi

1. Alan Stachoń
2. Bartosz Szwaja
3. Karol Chorążak

500 m dziewczynki rocznik 2010 – 2012

1. Anna Ostapczuk
2. Zofia Łukasik
3. Hanna Kulesza

500 m chłopcy rocznik 2010 – 2012

1. Piotr Matuszek
2. Łukasz Kulesza
3. Tytus Krzymiński

1200 m dziewczynki rocznik 2007 – 2009

1. Anna Szwaja
2. Jadwiga Bednarz
3. Anita Parzygnat

1200 m chłopcy rocznik 2007 – 2009

1. Bartosz Firek
2. Jan Hajnos
3. Kuba Hajnos

2000 m dziewczynki rocznik 2003 – 2006

1. Nikola Komorowska
2. Agnieszka Sternal
 

2000 m chłopcy rocznik 2003 – 2006

1. Piotr Szal
2. Karol Stachoń
3. Wojciech Darczuk

3 km NORD WALKING

1. Krystyna Parniewicz