Zako Boulder Power

Mistrzostwa Wydarzenie pop7

W dniach 5-8 września w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Europy w boulderingu. Zawody są integralną częścią Spotkań z Filmem Górskim. Organizatorzy przygotowali również rywalizację dla najmłodszych w ramach Kids Zako Boulder Power. Patronat nad wydarzeniem objęło Województwo Małopolskie.

W Parku Miejskim w otoczeniu zieleni, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprezentował projekt LIFE i koncepcję nowego prośrodowiskowego projektu pn. EkoMałopolska. Ponadto ekodoradca z Zakopanego oraz ekspert ds. ochrony powietrza z UMWM promowali działania z zakresu ochrony środowiska realizowane przez Województwo Małopolskie. Na stanowisku rozdystrybuowano materiały edukacyjne z zakresu ochrony powietrza oraz promowano odnawialne źródła energii. Najmłodsi mogli zobaczyć jak działają m.in. panele fotowoltaiczne oraz poznać różne rodzaje paliw. Małopolanie chętnie sprawdzali swoją wiedzę z zakresu ochrony powietrza biorąc udział w quizach zorganizowanych.

Każda okazja jest dobra, żeby dzielić się wiedzą z zakresu ochrony powietrza. Czyste powietrze to nasza wspólna sprawa, dlatego wychodzimy z działaniami promocyjnymi do różnych odbiorców, także sportowców. Edukacja ekologiczna to podstawa wszelkich działań prośrodowiskowych.

podkreśla Tomasz Urynowicz – wicemarszałek województwa małopolskiego

W ramach wydarzenia organizatorzy przygotowali również artystyczne warsztaty dla najmłodszych oraz pszczelarskie warsztaty edukacyjne, które poprowadzili przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego. Swoją wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa w górach, z uczestnikami imprezy dzieli się ratownicy TOPR, przewodnicy, przyrodnicy i sportowcy.