Europejski Zielony Tydzień 2021 w Gminie Gdów

Zielony Tydzień 2021 Gmina Gdów

W dniach 31.05-4.06 br. obchodzony był Europejski Zielony Tydzień 2021. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywała się pod hasłem: Zero zanieczyszczeń to zdrowsi ludzie i zdrowsza planeta.

Gmina Gdów włączyła się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia organizując 2 czerwca 2021 r. otwarte spotkanie z ekodoradcą na plantach w centrum Gdowa. W ramach spotkania pod hasłem „Zero zanieczyszczeń powietrza” ekodoradca udzielał informacji na temat programu Czyste Powietrze oraz założeń ulgi termomodernizacyjnej. Mieszkańcy mogli także dopytać o zapisy uchwały antysmogowej dla Małopolski. W czasie trwania wydarzenia informowano uczestników o konieczności wymiany starych nieefektywnych kotłów na nowe urządzenia grzewcze. Ponadto udzielono porady w zakresie możliwości uzyskania dofinansowań do działań proekologicznych z programów tj. Mój Prąd, Moja Woda, Czyste Powietrze. Pierwszych stu uczestników otrzymało sadzonki roślin oczyszczających powietrza a każdy otrzymał ulotki informacyjne.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Opis i relację z wydarzenia można zobaczyć na stronie: https://www.gdow.pl/aktualnosci/przyjdz-zapytaj-dowiedz-sie-jak-zdobyc-dofinansowanie-i-byc-eko-2.html