Biegiem po czyste powietrze po raz trzeci!

71881325 2810677082310772 1172082680859197440 n

Biegamy i wspieramy honorowe krwiodawstwo

W dniu 5 października 2019 r. w Krakowie odbyła się szósta edycja wydarzenia sportowego pn. „KrwioBIEG” organizowanego przez Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie przy wsparciu województwa małopolskiego. KrwioBIEG był trzecią imprezą biegową w 2019 roku rozgrywanych pod hasłem: „Małopolska w zdrowej atmosferze – biegiem po czyste powietrze”. Poprzednimi wydarzeniami były: Zielona Piątka oraz Spytkowice w zdrowej atmosferze.

O biegu

Łącznie w biegu wzięło udział 757 osób. Najszybszą uczestniczką na dystansie 5 km okazała się Olga Janiszewska, a najszybszym uczestnikiem był Michał Leśniak. Na dystansie 10 km tryumfowali: Marta Góra i Killian Lonergan. W biegu młodzieży najwyższe miejsca podium zajęli: Martyna Panek i Robert Zaremba. Najmłodsi uczestnicy z najlepszym wynikiem to Marcela Szczepaniuk i Ivan Svalov. Wszystkie wyniki dostępne są tutaj.

W ramach wydarzenia zorganizowano trzy kategorie biegowe: bieg zasadniczy (do wyboru 5 km lub 10 km), biegi dla dzieci (500 m i 1000 m). Dodatkowo zorganizowana została również rywalizacja w marszobiegu z kijkami nordic walking (5 km). Start i metę biegu zlokalizowano na terenie Bulwaru Czerwińskiego w Krakowie.

Bieg skierowany był zarówno do profesjonalistów z branży sportowej, amatorów i honorowych krwiodawców. Celem imprezy było zwiększenie świadomości, że tylko dzięki krwiodawcom, którzy z dobroci serca dzielą się cząstką siebie – możliwe jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.

Pakiety startowe

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali w swoich pakietach startowych okolicznościowe koszulki z logotypami projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Na mecie na wszystkich uczestników czekały także pamiątkowe medale. Motywem przewodnim umieszczonym zarówno na przodzie koszulek, jak i na medalach, było obchodzone w tym roku 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża.

Biegiem po czyste powietrze!

Głównym założeniem KrwioBIEG-u była organizacja biegu charytatywnego na rzecz promocji honorowego krwiodawstwa. Do innych celów należą pozyskanie funduszy na jego rozwój oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez bieganie na świeżym powietrzu.