Wizyta Monitorująca projektu

LIFE flaga

W dniach 21 i 22 listopada odbyła się kolejna wizyta monitorująca projektu LIFE IP Małopolska. Podobne wizyty odbywają się w ramach projektu dwa razy w roku. Ta ostatnia była o tyle wyjątkowa, że wzięli w niej udział przedstawiciele agencji EASME, która opiekuje się naszym projektem z ramienia Komisji Europejskiej.

W pierwszy dzień spotkanie odbyło się w Muzeum Archeologicznym w Krakowie. Podczas tego spotkania przedstawiciele beneficjentów: Małopolski, Śląska, KAPE, KAS, VITO, SHMU i MZP przedstawili prezentacje dotyczące postępów działań projektowych. Co istotne, podczas wizyty zaprezentowała się również Ekodoradczyni z Gorlic, której działania zdobyły bardzo duże uznanie zgromadzonych. Jednocześnie w drugim pomieszczeniu odbywała się sesja finansowa, na której omawiano sprawozdania finansowe partnerów.

Drugiego dnia wizyta odbyła się u Beneficjenta Miasto Kraków. Spotkanie zaczęto prezentacją VITO i Miasta związaną z modelowaniem jakości powietrza dla Krakowa. Następnie Miasto Kraków omówiło swoje działania w zakresie wymiany pieców i innych działań antysmogowych. Komendant Straży Miejskiej opowiedział o prowadzeniu kontroli spalania odpadów. Następnie przed budynkiem urzędu miasta na Pl. Wszystkich Świętych, Straż Miejska zaprezentowała mobilne laboratorium i dron do wykrywania spalania odpadów. Po południu zgromadzeni przejechali komunikacją publiczną do budynku urzędu miasta na al. Powstania Warszawskiego, gdzie funkcjonuje punkt informacyjny obsługiwany przez ekodoradców. Na miejscu ekodoradcy przedstawili swoją pracę i zademonstrowali funkcjonowanie kamery termowizyjnej używanej do badania budynków.

Przy okazji wizyty monitorującej i obecności partnerów zagranicznych projektu dzień wcześniej, tj. 20 listopada odbyły się warsztaty dotyczące działań C.3. i C.4.

Poniżej znajdują się prezentacje ze spotkań oraz parę zdjęć.

[easy_image_gallery gallery=”576″]