6. KrwioBIEG – Biegiem po czyste powietrze!

Biegamy i wspieramy honorowe krwiodawstwo

Zapraszamy do wzięcia udziału w szóstej edycji „KrwioBIEG-u”, która odbędzie się 5 października 2019 r. w Krakowie. Organizatorem wydarzenia jest Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie przy wsparciu województwa małopolskiego. Bieg skierowany jest zarówno do profesjonalistów z branży sportowej, amatorów jak i dla każdego, komu bliskie jest propagowanie honorowego krwiodawstwa. Celem imprezy jest także zwiększenie świadomości, że tylko dzięki krwiodawcom, którzy z dobroci serca dzielą się cząstką siebie – możliwe jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.

Krwiobieg plakat

O biegu

W ramach wydarzenia planowane są trzy kategorie biegowe: bieg zasadniczy (do wyboru 5 km lub 10 km), biegi dla dzieci (500 m i 1000 m). Dodatkowo organizowana jest również rywalizacja w marszobiegu z kijkami nordic walking (5 km). Start i meta biegu zlokalizowane będą na terenie Bulwaru Czerwińskiego w Krakowie, w pobliżu pomnika psa Dżoka – nieopodal Wawelu i Mostu Grunwaldzkiego.

Zawartość pakietów startowych

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają w swoich pakietach startowych okolicznościowe koszulki. Znajdą się na nich m. in. z logotypy projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Krwiobieg koszulka

Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą także pamiątkowe medale. Motywem przewodnim umieszczonym zarówno na przodzie koszulek, jak i na medalach, jest obchodzone w tym roku 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża.

Krwiobieg medal

Biegiem po czyste powietrze!

KrwioBIEG będzie trzecią imprezą biegową w 2019 roku wchodzącą w skład biegów czystego powietrza rozgrywanych pod hasłem: „Małopolska w zdrowej atmosferze – biegiem po czyste powietrze”. Poprzednimi wydarzeniami były: Zielona Piątka oraz Spytkowice w zdrowej atmosferze.

Głównym założeniem KrwioBIEG-u jest organizacja biegu charytatywnego na rzecz promocji honorowego krwiodawstwa. Do innych celów należą pozyskanie funduszy na jego rozwój oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez bieganie na świeżym powietrzu. Zapraszamy do zapisów!

Przydatne linki

Program     Zapisy na bieg     Lista uczestników


Relacja z ubiegłorocznej edycji biegu

[easy_image_gallery gallery=”924″]