Dzień Czystego Powietrza w Gorlicach

papeteria gorlice short

14 listopada, obchodziliśmy po raz 15. Dzień Czystego Powietrza.
Z tej okazji w gorlickich szkołach ogłoszone zostały dwa konkursy.
Pierwszy: „List do Sąsiada” – dla młodszych uczniów (klasy I-V).
Drugi: „Niska Emisja. Smog.” – konkurs na kampanię informacyjno-edukacyjną – dla starszych uczniów (klasy VI-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe).

Konkurs „List do Sąsiada” ogłoszony został już po raz drugi.

Wystawa prac w konkursie „List do Sąsiada” w 2018 r.

1 edycja konkursu w 2018 roku cieszyła się dużym zainteresowaniem.
W tym roku konkurs odbywa się na tych samych zasadach co w roku ubiegłym. Uczniowie Miejskich Zespołów Szkół w Gorlicach wezmą udział w konkursie korzystając ze specjalnie na tę okazję przygotowanej papeterii. Uczestnicy podobnie jak rok temu, napiszą list skierowany do sąsiada, w którym nakłonią go do pochylenia się nad problematyką zanieczyszczenia powietrza.

Konkurs na kampanię informacyjno-edukacyjną „Niska emisja. Smog.”

Skierowany jest do starszej młodzieży szkolnej wszystkich gorlickich szkół.
Zadaniem konkursowym jest przygotowanie kampanii informacyjno-edukacyjnej. Przekaz trafi do wybranej grupy wiekowej z poruszeniem konkretnego problemu środowiskowego, jakim jest zanieczyszczenie powietrza.

Poza atrakcyjnymi nagrodami dla laureatów, kampania która wygra, zostanie wykorzystania, do rozpropagowania na szeroką skalę! Dlatego
o kampanii usłyszą mieszkańcy Miasta Gorlice i okolic. Ponadto, będzie to dobra okazja do promocji działań proekologicznych miasta Gorlice.

Zeszłoroczne wręczanie nagród w konkursie „List do Sąsiada”

Efekty konkursów szansą na zwiększenie wiedzy mieszkańców.

Dodatkowo konkurs ma za zadanie zaangażowania młodzieży do aktywności w działaniach proekologicznych w całym regionie.
Przede wszystkim za sprawą młodzieży może zwiększyć się świadomość ekologiczna wśród mieszkańców dla których informacje o szkodliwości zanieczyszczeń powietrza są mało wiarygodne.
Dlatego, że temat zanieczyszczeń atmosferycznych jest trudny, kampanie zorganizowane przez młodzież w sposób nieszablonowy, mogą stworzyć nową jakość informowania o problemach środowiskowych.

Gorlice zimą 2018r.