Zapraszamy na Rodzinny Piknik Rowerowy w Czernichowie – „Czyste Powietrze Wspólna Sprawa” #MobilityWeek2019

plakat v8-1-Piknik-Rowerowy-724x1024

Serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku rowerowym organizowanym przez Gminę Czernichów i Firmę StarComp w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Piknik rozpocznie się w niedzielę 22 września 2019 r. o godzinie 15.00 przy Urzędzie Gminy w Czernichowie.

Główną ideą pikniku jest troska o jakość powietrza oraz promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Uczestnicy powinni dotrzeć do Czernichowa ekologicznym środkiem transportu – rowerem, na piechotę, na hulajnodze, na rolkach czy transportem publicznym.
Na miejscu przewidziane są liczne atrakcje, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Organizatorzy przewidzieli szkółkę rowerową, zajęcia plastyczne, oprawę muzyczną, dmuchańce oraz zaplecze gastronomiczne.

Zapraszamy również do odwiedzenia stoiska ekodoradcy, który przybliży zainteresowanym ideę akcji European Mobility Week oraz podpowie, jak prowadzić ekologiczny styl życia. Uczestnicy pikniku dowiedzą się, jak skorzystać z dostępnych programów dofinansowania do wymiany źródła ogrzewania, ocieplenia budynku czy wymiany okien i drzwi.

Zapraszamy Wszystkich na Rodzinny Piknik Rowerowy „Czyste Powietrze Wspólna Sprawa”. Pokażmy, że można żyć ekologicznie!