Sezon piknikowy w pełni, czyli Eko-edukacja w terenie

Sezon piknikowy w pełni

19 i 27 maja Doradcy Energetyczni zatrudnieni w ramach projektu LIFE Małopolska w zdrowej atmosferze brali udział w plenerowych wydarzeniach piknikowych – Rodzinnym Pikniku  Ekologicznym oraz Święcie Rodziny Krakowskiej.

Wydarzenia organizowane w Parku Jordana przyciągnęły rzesze krakowian. Na rodziny z dziećmi, które w tym czasie odwiedziły Park czekał szereg atrakcji.

Sezon piknikowy w pełni      Sezon piknikowy w pełni

 

Święto Rodziny Krakowskiej

Podczas Święta Rodziny Krakowskiej, 27 maja do współpracy zaproszono wielu partnerów zarówno miejskich jaki i prywatnych. Dzięki tej współpracy przygotowano ofertę, którą krakowianie mogli się w pełni cieszyć podczas ostatniej słonecznej niedzieli.

Park Jordana w tym dniu został podzielony na siedem stref tematycznych: zdrowia i profilaktyki, czytelnictwa, sportu i rekreacji, sztuki, ekologii i zdrowego trybu życia, bezpieczeństwa oraz rodziny.

W strefie Ekologii i zdrowego trybu krakowianie mogli się spotkać z Doradcami Energetycznymi, którzy informowali na temat  dofinansowań do zmiany systemu ogrzewania na proekologiczny oraz instalacji odnawialnych źródeł energii  w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa . Natomiast dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się przygotowane specjalnie dla nich quizy i zabawy o charakterze eko-edukacyjnym. Dzieci przez zabawę uczyły się o tym jak ważna jest ochrona środowiska, poznawały główne przyczyny zanieczyszczenia powietrza oraz sposoby na przeciwdziałanie negatywnym zmianom. Na małych Ekologów czekały drobne upominki :)

Sezon piknikowy w pełni

Sezon piknikowy w pełni

Rodzinny Piknik Ekologiczny

Rodzinny Piknik Ekologiczny organizowany przez Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa 19 maja przypominał krakowianom jak ważne jest środowisko w którym żyją. Promował zachowania proekologiczne, oszczędność energii i zrównoważony rozwój. Odwiedzający mogli skorzystać z wielu pro-środowiskowych inicjatyw takich jak Ekobieg, Gra Miejska
„Gram w zielone miasto” czy Eko-Zumba. Otrzymać można było sadzonki roślin pyłolubnych. Doradcy Energetyczni prowadzili punkt informacyjno-doradczy na temat zmiany systemu ogrzewania.

Sezon piknikowy w pełni

Sezon piknikowy w pełni

 

 

 

Piękna pogoda i szereg atrakcji przyciągnęła do Parku Jordana mieszkańców Krakowa, którzy w rodzinnej, radosnej atmosferze spędzili czas na czystym powietrzu.

Dziękujemy za obecność i zapraszamy na następne wydarzenia, w których weźmiemy udział :) 

Informacje na ten temat znajdą Państwo pod adresem : http://www.ekocentrum.krakow.pl/

[easy_image_gallery gallery=”683″]