Green Week w gminie Oświęcim

Green Week w gminie Oświęcim

Green Week, czyli „Zielony Tydzień” to organizowane przez Komisję Europejską wydarzenie poświęcone kwestiom ochrony środowiska. Tegoroczna edycja obchodzona jest pod tytułem „Zielone miasta dla bardziej ekologicznej przyszłości” i skupia się na zagadnieniach dotyczących miast, w których żyją miliony Europejczyków. Dokładniej – możliwości sprawienia, aby te miasta stały się jak najbardziej ekologiczne, a tym samym przyjazne dla ich mieszkańców.

Małopolskie gminy biorące udział w projekcie zintegrowanym LIFE „Małopolska w zdrowej atmosferze”, również biorą udział w obchodach „Zielonego Tygodnia”. Ekodoradcy ruszyli do szkół w swoich gminach, aby promować wiedzę na temat ekologii, a zwłaszcza czystego powietrza.

Lekcja o powietrzu

W gminie Oświęcim, ekodoraczyni Żelisława Noworyta odwiedziła szkołę podstawową w Babicach. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I-III.  Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się co wpływa na stan powietrza, kiedy i dlaczego jest z nim źle oraz co robić, żeby swoim działaniem poprawić jego stan. Postawione przed dziećmi pytania i zadania szybko doczekiwały się odpowiedzi. Wiedza i entuzjazm najmłodszych pokazuje, że dbałość o świat, który je otacza nie jest tematem dla nich obcym. To pozwala mieć nadzieję, że czyste powietrze stanie się kluczową wartością zarówno dla przyszłych pokoleń, ale i dla nas obecnie. W końcu dzieci mogą nas dużo nauczyć, a na pewno chęci do czystego oddychania!

[easy_image_gallery gallery=”930″]