Rodzinny piknik sportowy

piknik sportowy (5)

Miłośnicy sportowych zmagań w niedzielę, 2 czerwca 2019 r., mieli szansę wykazać się swoją sprawnością  dobrze bawiąc się podczas Wielkiego Rodzinnego Pikniku Sportowego. Orlik w Brzezince odwiedziły całe rodziny. Sportowe zmagania rozpoczął turniej Streetball – ulicznej odmiany koszykówki. Pełne emocji rozgrywki odbyły się w różnych grupach wiekowych, przyciągając zawodników także spoza Gminy Oświęcim.

Kropla wody dla ochłody

Kolejną atrakcją był turniej mundialu i siatkówki na wodzie. Do tego celu wykorzystano specjalne nadmuchiwane boisko wypełnione wodą. Wodne mecze nie mogły być zupełnie poważne. Nawet upadki były radosne – szybka kąpiel pomagała w oswojeniu się z upałem. A pogoda dopisała. Boisko wodne w przerwach gry cieszyło się uznaniem najmłodszych, którzy się chęcią korzystali z jego uroków.

Trochę o powietrzu

Gości przybywających na teren Orlika witało stoisko ekodoradcy. Dorośli dopytywali o interesujące ich tematy, takie jak uchwała antysmogowa czy dotacje na wymianę urządzeń grzewczych. Natomiast młodsi uczestnicy zainteresowani byli kolorowankami i quizami.

Nastroje uczestników imprezy były znakomite, wszyscy wyśmienicie i zdrowo – bo sportowo, spędzili czas. Dlatego można się spodziewać, że już za rok chętnie wezmą udział w kolejnym turnieju i z humorem spędzą czas na boisku.