Dzień ZIEMI w Wadowicach

Dzień Ziemi w Wadowicach

Wadowice świętowały Dzień Ziemi.

W piątek 20 kwietnia 2018 roku Wadowice świętowały Dzień Ziemi. Już o godzinie 9.00 na Placu Jana Pawła II zgromadzili się mieszkańcy i mieszkanki, wśród nich przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Wadowicach, uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaroszowicach i Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach oraz radni miejscy na czele z Wiceburmistrzynią Ewą Całus,  by wspólnie uczestniczyć w akcji sadzenia 100 drzew na stulecie niepodległości. 

Nowa aleja młodych dębów powstaje wzdłuż ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego, a na upamiętnienie tego wydarzenia pojawił się pamiątkowy kamień z tabliczką.

 

Podczas, gdy wzdłuż obwodnicy powstawała aleja nowych drzewek, na Placu Jana Pawła II od godziny 10.00 trwała dystrybucja darmowych sadzonek roślin doniczkowych, powtórzona następnie o godzinie 16:00. Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego przekazali łącznie w ręce wadowiczan tego dnia aż 1800 sadzonek roślin zielonych, pomagających oczyszczać powietrze z zanieczyszczeń! Każdy z uczestników mógł ponadto obejrzeć plenerową wystawę prac, wykonanych w ramach zeszłorocznego konkursu pt. „Na straży czystego powietrza”.

 

Podczas Dnia Ziemi niezwykle istotnym elementem jest edukacja. Krótką prezentację dla przedszkolaków przygotował gminny Ekodoradca Szymon Lukaj, który opowiedział o zanieczyszczeniu powietrza oraz zaprezentował dzieciom, jak działa stacja monitorująca jakość powietrza, umieszczona na Placu Jana Pawła II.

 

Równolegle na urzędowym parkingu, dzięki uzdolnionej wadowickiej młodzieży – uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach, „zakwitła” piękna malowana łąka, wraz ze zwierzętami.

 

W ramach obchodów Dnia Ziemi ogłoszony został także konkurs dla uczniów gminnych przedszkoli i szkół!

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom i szkołom za uczestnictwo w tym wydarzeniu!

[easy_image_gallery gallery=”443″]