Spektakl ekologiczny „Podniebna misja” – Green Week 2020

Spektakl ekologiczny "Podniebna misja" 21.09.20

W dniach 21 i 24.09.2020 w szkole na terenie Gminy Gdów odbyły się spektakle ekologiczne „Podniebna misja” dla klas 0-III. W podróż do krainy królowej Spaliny zabrali ich członkowie Krakowskiego Biura Promocji Kultury. Aktorzy w niezwykle interesujący dla dzieci sposób poruszyli tematy segregacji odpadów, trującego smogu i ochrony środowiska. Dzieci posłuchały prelekcji ekodoradcy, która dotyczyła obchodów Europejskiego Zielonego Tygodnia.

Tegoroczny Green Week 2020, którego głównymi tematami są Natura i bioróżnorodność w Województwie Małopolskim trwa od 21-27.09.2020 r.


W spektaklu przygotowanym przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury poruszono temat smogu, niskiej emisji, segregacji odpadów i degradacji środowiska naturalnego. Wartka i pełna humoru akcja, znakomita gra aktorska, muzyka i efekty specjalne sprawiły, że maluchy brały aktywny udział w przedstawieniu. Dzieci odpowiadały na przygotowane pytania, łamigłówki i pomagały bohaterom. Po prostu łączyły wspaniałą zabawę z dużą dawką informacji z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Spektakl ekologiczny „Podniebna misja” był jednym z elementów działań związanych z  podnoszeniem świadomości ekologicznej mieszkańców realizowanych w ramach projektów pn. „Wymiana starych kotłów, pieców w gospodarstwach domowych z terenu Gminy Gdów na nowe urządzenia grzewcze na gaz lub biomasę” oraz „Wymiana starych kotłów, pieców w gospodarstwach domowych z terenu Gminy Gdów na nowe urządzenia grzewcze na paliwa stałe” współfinansowanych przez Unię Europejską z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Załączniki